هیأت محبان بقیه ا..._کوی اتحاد ساری
خادمان ولایت و شهداء
درباره وبلاگ


هیأت محبان بقیه الله کوی اتحاد ساری اعلام می دارد هر یک از دوستان که تمایل به مشارکت در ارائه مطالب در وبلاگ را دارند از طریق قسمت پیام رسان وبلاگ مراتب علاقه مندی خویش را اعلام کرده تا در اسرع وقت با ایشان تماس گرفته شود.
با تشکر

مدیر وبلاگ : هیات محبان بقیه الله کوی اتحاد ساری
مطالب اخیر
نظرسنجی
آیا از سایت ما راضی هستید؟


اظهار نظر عجیب مطهری در نامه به آیت الله جنتی:
ترویج آلزایمر سیاسی برای فراموشی فتنه 88 / مجوزی برای رد صلاحیت موسوی و کروبی ندارید!

این سخن مطهری نیز نشان می دهد وی تا چه حد نسبت به درك معادلات سیاسی، دچار نقصان است زیرا شورای نگهبان به عنوان یك نهاد قانونی و تصمیم گیر در امر تشخیص صلاحیت داوطلبان عمل می كند و این نهاد قانونی وظیفه ای مهمتر یعنی سالم سازی فضای انتخابات و ممانعت از حضور كسانی كه قدرت تشخیص بزرگتر بودن 24 از عدد 13 را ندارند بر عهده دارد.

علی مطهری طی نامه ای سرگشاده خطاب به آیت الله جنتی تلویحا از تایید صلاحیت احمدی ن‍ژاد در انتخابات سال 88 ابراز گلایه كرده است. 

به گزارش رزمندگان شمال،، مطهری كه در اتخاذ مواضع دشمن پسند و برهم زننده آرامش روانی جامعه ید طولایی دارد، در این نامه با اشاره به سخنان اخیر آیت الله جنتی در گفتگو با مجله آدینه نوشته است:

در مصاحبه اخیرتان فرموده اید "آیا اسلام اجازه می دهد که برخی در رقابت های انتخاباتی فحاشی کنند، تهمت بزنند، آبروی اشخاص را ببرند، افراد دیگر را تخریب کنند؟" 

سخن درستی است اما این سوال مطرح می شود که جناب عالی که چنین اعتقادی دارید، چرا پس از مناظره مشهور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ هیچ اقدامی از طریق شورای نگهبان نکردید که اگر می کردید فتنه ای با آن وسعت پدید نمی آمد و شاید اصلا فتنه ای رخ نمی داد. 
 
این ادعا در حالی از سوی مطهری بیان می شود كه به نظر می رسد وی فضای انتخاباتی سال 88 تا قبل از مناظره تاریخی را فراموش كرده است و تصور می كند یك فضای كاملا اخلاقی و سالم وجود داشته است و این احمدی ن‍ژاد بوده كه به یكباره فضای انتخابات را دچار دگرگونی كرده است! حجم بالای انتشار دروغ ها، اهانت ها و تهمت های رسانه های داخلی و هر سه نامزد رقیب احمدی ن‍ژاد در انتخابات تا قبل از مناظره، موضوعی نیست كه به راحتی از افكار عمومی پاك شده باشد و مشخص نیست آیا آقای مطهری كه امروز این چنین با ‍ژست بی طرفی و عدالتخواهانه! به آیت الله جنتی خرده می گیرد كه چرا بعد از مناظره، شورای نگهبان اقدامی انجام نداد، در باره حجم اهانت های بكار رفته علیه رییس جمهور تا قبل از روز مناظره چه نظری دارد؟
 
مطهری فراموش كرده است كه یك كاندیدای ریاست جموری توسط مدعیان اخلاق رمال، جن گیر، دروغ گو و .. خوانده شد و آمارهای رسمی كشور با استناد به نهادهای صهیونیستی زیر سوال برده شد. 
 
مطهری در ادامه نامه اش نیز به واكنش آیت الله جنتی نسبت به عدم امكان حضور فتنه گران در انتخابات اشاره كرده و در قالب وكیل وصی آنها نوشته است:
 
همچنین فرموده اید " امکانی برای حضور مجدد فتنه گران در صحنه انتخابات وجود ندارد و آنها حتی نباید توهم این حضور مجدد را داشته باشند."

اگر مقصود شما افرادی است که جرم آنها در دادگاه صالح اثبات شده و حکم دادگاه موجب محرومیت آنها از حقوق اجتماعی است، سخن جناب عالی درست است، در غیر این صورت وجاهت قانونی ندارد. فرضا آقایان موسوی و کروبی هم کاندیدای ریاست جمهوری شوند، قطع نظر از اعتقاد شخصی ما درباره میزان قصور یا تقصیر آنها در بحران مذکور، چون در هیچ دادگاهی به طور علنی محاکمه نشده و از خود دفاع نکرده اند، مجوز قانونی برای رد صلاحیت آنها وجود ندارد.
 
این سخن مطهری نیز نشان می دهد وی تا چه حد نسبت به درك معادلات سیاسی، دچار نقصان است زیرا شورای نگهبان به عنوان یك نهاد قانونی و تصمیم گیر در امر تشخیص صلاحیت داوطلبان عمل می كند و این نهاد قانونی وظیفه ای مهمتر یعنی سالم سازی فضای انتخابات و ممانعت از حضور كسانی كه قدرت تشخیص بزرگتر بودن 24 از عدد 13 را ندارند بر عهده دارد. كسانی كه ساعت 23 روز برگزاری انتخابات خود را برنده قطعی می دانند و فردای پس از انتخابات با مشورت تكیه گاهش اردوكشی خیابانی را برای زیرپاگذاشتن آرای 40 میلیون ایرانی طراحی می كنند. 
 
علاوه بر این، مردم سراسر كشور نیز بارها و بارها از جمله راهپیمایی تاریخی 9 دی 88 یك بار برای همیشه خواسته خود از دستگاه قضایی نسبت به سران فتنه را اعلام كردند؛ عمل به قانون برای محارب با نظام اسلامی و مشخص نیست اتخاذ این قبیل مواضع توسط مطهری دقیقا در چه راستایی صورت می گیرد؟
 
گفتنی است مطهری پیش از این در 9 مرداد 88 و در اوج فتنه با انتشار نامه ای اهانت آمیز خطاب به آیت الله جنتی مطالبی را بیان داشته بود كه به طور گسترده ای مورد حمایت رسانه های ضدانقلاب و دشمنان قرار گرفته بود.
 
نامه ای كه با واكنش جمعی از دانشجویان دانشگاه شریف مواجه شد و 4 روز بعد در 13 مردادماه 88، دانشجویان این دانشگاه خطاب به مطهری نوشتند:
 
" آیا رواست كه امثال شما و برادر بزرگوارتان و آقای دكتر افروغ و محسن رضایی و ... در برابر چنین ظلم بزرگی در حق این همه از ملت سكوت كنید یا حداكثر در ژست هایی روشنفكرانه بگویید "اصلاح طلبان هم اشتباه كردند؟" چرا شما و امثال شما آن زمان كه حق این بخش بزرگ از ملت را می خوردند و عده ای بی گناه را به كشتن می دادند، فریاد برنیاوردید و اكنون در موضعی حق به جانب و با نگاه عاقل اندر سفیه، اشتباهات دو طرف را گوشزد می فرمایید؟ چرا زمانی كه مد جامعه چنین است كه كوچك‎ترین ظلمی به یك طرف ماجرا -كه از قضا مقصر اصلی به وجود آمدن فتنه و بلوا نیز همان طرف هست- محكوم و بزرگنمایی شود امثال شما در خط مقدم تقبیح كنندگان فعالانه حاضرند اما در دفاع از رأی ملت ایران و ركن انقلاب اسلامی یعنی ولایت فقیه نه تنها آنها را در خط مقدم نمی بینیم بلكه ساكت اند یا حداكثر با موضعی آرام و روشنفكرمآبانه دوطرف را به آرامش دعوت می كنند؟

... چگونه است كه داد شما نماینده محترم را برای بازداشت شدگان می شنویم اما وقتی سخن از شهادت 8 بسیجی است كه به‌‌دلیل توهم یك شخص كشته شدند، دادی از حضرتعالی و امثال شما بلند نمی شود؟ فریاد برای جلوگیری از ظلم خوب است اما به شرطی كه در برابر هر ظلمی، به اندازه بزرگی آن ظلم فریاد برآورده شود، نه اینكه با ظلم نیز گزینشی برخورد شود. می دانید چرا مواضع امثال شما، آقای محمد مطهری، دكتر افروغ، محسن رضایی، دكتر علی لاریجانی و... اینقدر با آب و تاب توسط رسانه های خط فكری همان غرب زدگان كه در نامه‌اتان اشاره كردید، دنبال می شود؟"
 
گفتنی است مطهری كه طی سالهای حضور در مجلس هشتم همواره سعی نمود تا با اتخاذ مواضع شاذ و مورد پسند رسانه های بیگانه، خود را در افكار عمومی مطرح سازد،‌ در انتخابات مجلس نهم با رای معنادار مردم تهران مواجه شد و علیرغم حجم تبلیغات فراوان، پس از آنكه نتوانست در دور نخست جواز حضور در خانه ملت را كسب كند، در دور دوم و در رقابت با چهره های جوان و گمنام جبهه پایداری و با توسل به تك رای بسیاری از شمال شهر نشینان تهرانی، مجوز حضور در مجلس نهم را پیدا كرد./رجا


نوع مطلب :
برچسب ها :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات