هیأت محبان بقیه ا..._کوی اتحاد ساری
خادمان ولایت و شهداء
درباره وبلاگ


هیأت محبان بقیه الله کوی اتحاد ساری اعلام می دارد هر یک از دوستان که تمایل به مشارکت در ارائه مطالب در وبلاگ را دارند از طریق قسمت پیام رسان وبلاگ مراتب علاقه مندی خویش را اعلام کرده تا در اسرع وقت با ایشان تماس گرفته شود.
با تشکر

مدیر وبلاگ : هیات محبان بقیه الله کوی اتحاد ساری
مطالب اخیر
نظرسنجی
آیا از سایت ما راضی هستید؟ 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز (چهارشنبه) در جمع صدها نفر از فعالان طرح شجره طیبه «صالحین»، بسیج را از معجزات انقلاب اسلامی دانستند و با اشاره به نیاز مستمر كشور،‌ملت،‌انقلاب و تاریخ به بسیج،‌ بر ارتقای كیفی فعالیتهای این نهاد تأكید كردند.


ایشان همچنین جنایات و وحشی گریهای رژیم صهیونیستی در حمله به مردم نوار غزه را، نشان دهنده سبعیت حیرت آور سردمداران این رژیم خواندند و با اشاره به وقاحت مضاعف و نفرت آور امریكا، انگلیس و فرانسه در حمایت از كشتار مردم غزه تأكید كردند: كشورهای اسلامی بخصوØ µ دولتهای عربی، با اصلاح رفتار خود در این مسئله، ضمن كمك به مردم مظلوم اما شجاع و سرافراز نوار غزه، برای شكستن محاصره این منطقه تلاش كنند و امت اسلام نیز به تأسی از مقاومت پیروز مردم غزه بداند كه ایستادگی و استقامت، تنها راه نجات و غلبه بر دشمنان اسلام است.


حضرت آیت الله خامنه ای بخش مهمی از سخنانشان در این دیدار را به حوادث هفته اخیر نوار غزه اختصاص دادند و تأكید كردند: وحشیگریهای صهیونیستها در حمله به مردم بی گناه و غیرنظامی غزه، باید وجدان دنیای اسلام را تكان دهد و حركت عظیم ملتهای مسلمان روح تازه ای پیدا كند.


ایشان در تبیین ابعاد حركت رژیم صهیونیستی در حمله به غزه افزودند: سبعیت شگفت آور سردمداران رژیم اشغالگر در حمله به غزه نشان داد این عناصرِ كاملاً وحشی، هیچ بویی از انسانیت نبرده اند.


رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: جنایات صهیونیستها در غزه همچنین ماهیت دشمنان جهان اسلام و ماهیت مدعیان جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی، را بخوبی آشكار كرد.


حضرت آیت الله خامنه ای با انتقاد شدید از حمایت واضح سردمداران نظام استكبار از جنایات صهیونیستها خاطرنشان كردند: امریكا، انگلیس و فرانسه به رژیم سنگدل و بی رحم صهیونیستی حتی یك اخم نكردند و با حمایت و تشویق و تقویت این جنایتكاران، نشان دادÙ �د كه دشمنان خشن و منفور امت اسلام چقدر از اخلاق و انسانیت به دورند.


ایشان افزودند: سردمداران استكبار از جمله امریكا كه از فجایع صهیونیستهای وحشی در غزه حمایت می كنند چگونه با وقاحت مضاعف از حقوق بشر دم می زنند و خود را در موضع محاكمه كننده ملتها و كشورهای دیگر قرار می دهند؟


رهبر انقلاب افزودند: رفتار كشورهای عربی و اسلامی نیز در قبال حوادث غزه رفتار مناسبی نبود  چرا كه برخی فقط به حرف اكتفا كردند و برخی حتی در حرف نیز صهیونیستها را محكوم نكردند.


ایشان افزودند: كسانی كه داعیه دعوت به وحدت و هدایت دنیای اسلام را دارند در مسائل دیگری كه تأمین كننده اغراض سیاستی آنهاست به صراحت وارد می شوند اما در این ماجرا چون طرف آنها امریكا و انگلیس است از محكوم كردن صریح و واقعی صهیونیستها خودداری و حداكثر به حمایت لفظیِ كم ارزش بسنده كردند.


حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: كشورهای اسلامی و بخصوص دولتهای عربی باید در حركتی متحد، ضمن كمك به مردم مظلوم غزه برای برداشته شدن محاصره این منطقه تلاش كنند.


ایشان با تجلیل از استقامت عزت آفرین مردم و جوانان نوار غزه افزودند: آنها به توفیق الهی، یك بار دیگر ثابت كردند كه با ایمان و ایستادگی و سخت كوشی،‌ می توان بر مجموعه های بزرگ، مسلح، پیچیده و حمایت شده از سوی مستكبران نیز غالب آمد.


رهبر انقلاب با اشاره به دستپاچگی رژیم صهیونیستی برای آتش بس خاطرنشان كردند: كسانی كه خباثت و ددمنشی را آغاز كردند ضربات بیشتری نیز دریافت كردند به شكلی كه اكنون برای آتش بس، از جمع كوچك مردم نوار غزه، دست پاچه تر شده اند.


حضرت آیت الله خامنه ای افزایش قدرت مادی و معنوی و دفاع جانانه و مقتدرانه در مقابل دشمنان اسلام را پیام حوادث غزه برای امت اسلامی خواندند و افزودند: ماجرای غزه نشان داد كه برای غلبه بر توطئه ها، خباثتها و نامردیها هیچ راهی جز دفاع مقتدرانه نیست.


ایشان خاطرنشان كردند: دنیای اسلام باید برای آسیب ناپذیری در مقابل دشمنان، هم قدرت ایمانی و عزم و اراده خود را افزایش دهد و هم با پیشرفت علمی و فناوری به توانایی ساخت تجهیزات زندگی اعم از سلاح و غیرسلاح دست یابد.


رهبر انقلاب افزودند: البته ملت ایران این درس را از دوران دفاع مقدس خود درك كرده است و به همین علت، مردم، جوانان و دانشمندان این سرزمین برای پیشرفت و اقتدار كشور در حال تلاشند.


رهبر انقلاب ضرورت اتحاد امت اسلامی و نیز اتحاد درونی هر ملت مسلمان را از دیگر درسهای حوادث اخیر نامیدند و خاطرنشان كردند: این واقعیت در مورد ملت ایران نیز، صادق است.


ایشان از همین زاویه، به تبیین فلسفه دعوت مÙ �رر خود به وحدت و همدلی پرداختند و افزودند: توصیه مداوم به صاحبان قلم و زبان، و فعالان مطبوعاتی و پایگاههای اینترنتی، جناحهای سیاسی و مسئولان اجرایی و غیراجرایی برای اتحاد به این دلیل است كه وحدت، در اقتدار و پیشرفت كشور و حفظ جایگاه جمهوری اسلامی در جهان دارای تأثیراتی عظیم و حیاتی است.


رهبر انقلاب با تجلیل از وحدت و همدلی ملت، به پاسخ مثبت سران سه قوه به دعوت ایشان برای همدلی اشاره كردند و افزودند: از پاسخ مثبت و با ارزش مسئولان قوا و تأكید آنان بر وحدت در عین برخی اختلاف نظرها و سلیقه ها، تشكر می كنم و لازم است این حركت خوب با مراقبت در اظهارنظرÙ �ا و اقدامات، استمرار یابد.


ایشان در همین بحث به موضوع سؤال مجلس از رئیس جمهور پرداختند و خاطرنشان كردند: این حركت تاكنون از دو جنبه قابل تحسین و تمجید است.


رهبر انقلاب در تشریح این ابعاد مثبت، سؤال از رئیس جمهور و سایر مسؤلان اجرایی را نشان دهنده احساس مسؤلیت نمایندگان ملت در قبال مسائل كشور دانستند و افزودند: مسئولان اجرایی نیز با اعتماد به نفس و شجاعت برای توضیح و پاسخ اعلام آمادگی كرده اند.


رهبر انقلاب افزودند: اقدام قوه مقننه در عمل به وظیفه و نیز اعتقاد قوه مجریه به صحت و صداقت اقدامات خود، امتحان خوبی برای دو قوه بود اما معتقدم این حركت تØ § همین جا كافی است و دیگر ادامه نیابد.


ایشان افزودند: مردم هم با بصیرتند و تشخیص می دهند كه ادامه این كار، همان چیزی است كه دشمن می خواهد.


حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به نیاز كامل كشور به آرامش خاطرنشان كردند: ممكن است عده ای از دو طرف تحت تأثیر احساسات و با استفاده از وسائل تبلیغ از جمله روزنامه ها و پایگاههای اینترنتی فضا را شلوغ كنند در حالیكه همه مسئولان برای عمل به وظایفشان نیاز به آرامش دارند و مردم نیز خواستار آرامش هستند و ادامه نیافتن این مسئله نشان خواهد داد كه قوای مقننه و مجریه بیش از هر چیز به وحدت و آرامش احترام می گذارند.


حضرت آیت الله خامنه ای همچنین در سخنانشان در جمع مسئولان و فعالان شجره طیبه صالحین بسیج، تقارن هفته بسیج با حادثه عظیم عاشورا را درس آموز دانستند و افزودند: اگر حادثه جگرسوز اما عبرت آموز كربلا نبود از حقیقت اسلام چیزی باقی نمی ماند به همین علت ماجرای عاشورا باید همواره به عنوان یك درس و یك پرچم هدایت در مقابل چشمان جامعه اسلامی باشد.


ایشان دوران دفاع مقدس را تداعی كننده گوشه هایی از فداكاری اصحاب سیدالشهدا (ع) خواندند و خاطرنشان كردند: بسیج از برجسته ترین و مهم ترین مظاهر این فداكاریها بوده است.


رهبر انقلاب اسلامی، تشكیل بسیج را از مظاهر ژرف اندیشی و حكمت الهی امام خمینی (رض) برشمردند و افزودند:‌ بسیج در دفاع مقدس دارای عیار بالای خلوص بود كه امروز نیز همان عیار بالا، باید حفظ و متجلی شود.


ایشان حفظ خلوص در دوران دفاع مقدس را آسانتر از خالص ماندن در میدانِ پیچیده اما غیرنظامیِ مقابله با دشمنان دانستند و تأكید كردند: بسیج در مجموعه های خود مراقب ایمان، ‌توكل، معنویت و روحیه فداكاری باشد.


رهبر انقلاب پرهیز از آفاتی نظیر غرور، تظاهر و ریاكاری را ضرورت بسیجی بودن و بسیجی ماندن خواندند و با اشاره به استمرار عمق بخشی و ارتقای مستمر كیفیت فعالیتها افزودند: باید از هرگونه سطحی نگری در ابعاد مخت لف پرهیز كرد.


ایشان طرح شجره طیبه صالحین را به عنوان اقدامی برای عمق بخشی معرفتی و تربیتی،‌مورد تحسین قرار دادند و افزودند: باید به گونه ای عمل كنیم كه بسیج به عنوان الگو و دستورالعملی زنده، پویا و قابل پیروی، در دنیای اسلام تثبیت شود.


حضرت آیت الله خامنه ای تقویت و توسعه فعالیتهای بسیجی به همه ابعاد زندگی را از وظایف اساسی دست اندركاران این نهاد برشمردند و افزودند: در بحث سبك زندگی نیز بسیج و بسیجیان می توانند با عیارسنجی رفتار خوددر خانواده، محیط كار،‌و اجتماع، به نوعی خودشناسی و اصلاح دست بزنند.


ایشان با تقدیر از حضور موفق بسیج در زمینه ه ای علمی، فناوری، خدمات اجتماعی و نظریه پردازی در زندگی اجتماعی افزودند: اگر روزی كشور و انقلاب به دفاع نظامی در مقابل دشمن نیازمند شود بی تردید همین مجموعه های بسیجی و همه جوانان شجاع ایران، دلاوری و اقتدار و شكست ناپذیری ملت ایران را به تمام دنیا نشان خواهند داد.


در ابتدای این دیدار سردار سرلشگر جعفری فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش برای ارتقای مستمر فعالیتهای فرهنگی بسیج و ضرورت حضور سازمان یافته بسیجیان در مقابله با جنگ نرم دشمنان گفت: با تشكیل شجره طیبه صالحین، بیش از 3 میلیون بسیجی در حلقه های معرفتی – تربیتی صالحی ن فعال شده اند.


سردار سرتیپ نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین نیز با اشاره به استقبال اساتید حوزه و دانشگاه و نخبگان جامعه از نظام معرفتی – تربیتی صالحین اعلام كرد: در سازماندهی جدید بسیج ابعاد مختلف دفاعی – علمی – معرفتی – تربیتی – فرهنگی – مردم یاری و ورزشی بسیج، در هسته های شجره طیبه صالحین سازماندهی شده است.


در ادامه این دیدار آقایان و خانمها:


حجت الاسلام فرحانی، رئیس مركز تولید اندیشه و پاسخگویی به شبهات


حجت الاسلام پاكباز، سرمربی طرح صالحین از استان خوزستان


معصومه احمدی، مربی طرح صالحین از استان قم


دكتر محمدرضا عبدی، دكترای فیزÙ �ك اتمی از دانشگاه صنعتی اصفهان از بسیج اساتید استان اصفهان


دكتر مژگان كریمی، جراح و متخصص زنان از بسیج جامع پزشكی استان یزد


فتح الله فریدی وثوق، دارنده مدالهای جهانی و آسیایی جودو و از بسیج ورزشكاران استان همدان


و هادی زینلی فرزند شهید از بسیج مساجد و محلات تهران بزرگ


درباره علل و اهداف اجرای طرح شجره طیبه صالحین، چگونگی ساماندهی اساتید و بسیجیان در سطوح سرمربی، مربی و سرگروه حلقه های معرفتی – تربیتی صالحین، نظارت علمی بر روند ارتقای كیفی فعالیتها، شناسایی ظرفیتهای جدید به موازات آسیب شناسی علمی طرح، رصد شبهات و ارائه پاسخهای مستدل، و توجه كامل به خودسازی معنوی در حلقه های معرفتی نكاتی را بیان كردند.نوع مطلب :
برچسب ها :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic