هیأت محبان بقیه ا..._کوی اتحاد ساری
خادمان ولایت و شهداء
درباره وبلاگ


هیأت محبان بقیه الله کوی اتحاد ساری اعلام می دارد هر یک از دوستان که تمایل به مشارکت در ارائه مطالب در وبلاگ را دارند از طریق قسمت پیام رسان وبلاگ مراتب علاقه مندی خویش را اعلام کرده تا در اسرع وقت با ایشان تماس گرفته شود.
با تشکر

مدیر وبلاگ : هیات محبان بقیه الله کوی اتحاد ساری
مطالب اخیر
نظرسنجی
آیا از سایت ما راضی هستید؟






نسخه طرح جدید دولت وحدت ملی اینبار با نزدیکی یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در حالی از سوی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیگیری می شود که به گفته بسیاری از کارشناسان، با هدف بازگشت بدون هزینه اصلاح طلبان و جریان بازنده انتخابات سال 88 طرح ریزی گشته است. دستور العملی که جریان اصلاحات آن را بخوبی دریافت نموده و همزمان با افزایش تحریم ها و فشارهای خارجی، اقدام به بحرانی نشان دادن فضا و حتی برهم زدن فضای اقتصادی کشور نموده است.

اقتصادی کشور نموده است.

محمد حسین رضایی/ نسخه طرح جدید دولت وحدت ملی اینبار با نزدیکی یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در حالی از سوی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیگیری می شود که به گفته بسیاری از کارشناسان، با هدف بازگشت بدون هزینه اصلاح طلبان و جریان بازنده انتخابات سال 88 طرح ریزی گشته است.

دستور العملی که جریان اصلاحات آن را بخوبی دریافت نموده و همزمان با افزایش تحریم ها و فشارهای خارجی، اقدام به بحرانی نشان دادن فضا و حتی برهم زدن فضای اقتصادی کشور نموده است.

حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی در سال 87 در خصوص طرح وحدت ملی می گوید: " این طرح را اول آقای ناطق نوری مطرح كرد كه جزء اصلاح‌طلبان نیست. بعد هم آقای لاریجانی مطرح كرد كه او هم جزء اصلاح‌طلبان نیست. بعد هم جامعه‌ روحانیت مبارز با خواست عسگراولادی، باهنر و حبیبی به میدان آمد."

رفسنجانی ادامه داد: "فقط وقتی آقای كرباسچی آن را قبول كرد، موج برگشت و گفتند اصلاح‌طلبان این را مطرح كرده‌اند؛ در حالی كه اصلاح‌طلبان با این طرح مخالف هستند؛ چرا كه این طرح به این معنی است كه رییس‌جمهور اصول‌گرا و كابینه مشترك باشد، این طرح آقای ناطق است؛ آن را وارونه نكنید".
حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی آبان ماه امسال نیز در توضیح طرح وحدت ملی این گونه بیان می دارد که: " برای اجرای این طرح باید مجموعه اقداماتی كه ما را از وضع نامساعد فعلی در عرصه بین الملل و داخل خارج كند، بهره گرفت. البته نسخه كوچك این طرح، همان بود كه ما در دولت بعد از جنگ انجام دادیم. در آن دوره درعرصه داخل هم اختلافات تشدید شده بود. راهكار من این بود كه دولتی تشكیل دهیم كه تركیبی از جناح های مؤثر انقلاب (محافظه كاران، مستقل ها و رادیكال ها) باشد."

هاشمی با تأكید بر لزوم حفظ و تقویت وحدت در داخل و عرصه بین‌المللی می گوید: "در حال حاضر، همه دلسوزان كشور از جناح‌ها و گروه‌های گوناگون، بر لزوم پذیرش اشتباه و اصلاح رفتارها و سیاست‌ها تأكید دارند."

حال با نگاهی بر موافقان طرح وحدت ملی، به خوبی می توان به اهداف پشت پرده آن که چیزی جز حذف گفتمان انقلابی سوم تیر و نسل جدید انقلاب نمی باشد آگاه شد. این امر تا جایی عیان می گردد که تیمور علی عسگری در یادداشتی که در سایت شخصی آقای هاشمی منتشر می گردد هدف از به راه انداختن مجدد این طرح را حذف گفتمان سال 84 می داند و در بیان می دارد: " احمدی نژاد قطعاً در دولت وحدت ملی جایی ندارد . احمدی نژاد با سلیقه و سبک مدیریتی که دارد، وحدت شکن است و به هیچ وجه وحدت آفرین نیست. چرا که هرچه موضعگیری افراد به دور از افراط در تصمیم گیری و تصمیم سازی باشد، به دولت وحدت ملی نزدیک تر می شود و او در طول این 7 سال نشان دهنده که کاملا از این مسیر دور است ."

همچنین رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی در حاشیه همایش تبیین طرح مناسک درباره این طرح می گوید: " مهمترین شرط  وحدت اجازه دادن به حضور دو طرف اختلاف در صحنه است. وحدت ملی تنها با حضور دو طرف [اصولگرایان و اصلاحات] اختلاف می تواند معنا پیداکند. هنگامی که اصلاح طلبان در صحنه نیستند این وحدت امکان پذیر نیست."

محمدجواد آرین منش عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ضمن حمایت از طرح هاشمی برای تشکیل دولت وحدت ملی در مصاحبه با مهر بیان می دارد: " در دولت وحدت ملی جریان های سیاسی منافع و مصالح ملی ایرانی و اسلامی را بر منافع و مصالح فردی و گروهی خودشان ترجیح می دهند و به عبارت دیگر، گروه ها بخاطر حفظ منافع کلی نظام اختلافات جزئی را کنار می گذارند"

محمدرضا باهنر در نشست خبری جامعه اسلامی مهندسین در خصوص این طرح می گوید: " سیاسیون تعریف صحیحی از این واژه ارائه دهند. اگر مقصود از دولت وحدت ملی اجتناب از باندبازی است می‌تواند قابل قبول ‌باشد."

قدرت‌الله علیخانی از چهره های اصلاح طلب مشاور پارلمانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنانی ضمن ولایت مدار خواندن "محمد خاتمی"(!!!) بیان می دارد: " منظور آقای هاشمی از این طرح، وحدت دلسوزان نظام، انقلاب، امام و رهبری است تا كشور بهتر اداره شود."



همچنین محمدرضا خباز ،عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفتگو با فارس می گوید: "برای خنثی شدن توطئه ها باید شرایط برای ورود دوباره نیروهای درون نظام به صحنه فراهم شود  بنابراین به عقیده من اگر چنانچه آقای خاتمی یا چهره دیگری از اصلاح طلبان وارد عرصه رقابت نشدند  باید از یک چهره اصولگرایی که معتقد به اصلاح طلبان و تفکر این طیف باشد  و از سوی دیگر، حقوق شهروندی را محترم بشمارد حمایت کنیم در این صورت وحدت ملی در کشور به وجود خواهد آمد."

علی مطهری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در مصاحبه ای با روزنامه اعتماد ضمن ناجی خواندن هاشمی رسنجانی برای شرایط کنونی کشور، این چنین بیان می دارد که: " حضور هاشمی رفسنجانی در یک دوره چهارساله می‌تواند کشور را از مشکلات خارج کند"

در اخرین اظهار نظارت علی عسگری مشاور پارلمانی مرکز تحقیقات مجمع تشخیص گفته است: "بنده آقای ناطق را بهترین گزینه برای وحدت ملی می دانم. آقای حسن روحانی نیز گزینه خوبی است. برای این که این آقایان از نظر پایه و اساس و اصول در عین حال محکم هستند و از یک نوع عقلانیت، تدبیر و دورنگری و دلسوزی نسبت به اصل نظام و رهبری برخوردار هستند. البته آقای هاشمی بهترین گزینه است، همان هاشمی که در کابینه اش ولایتی و خاتمی را داشت."

حال با نگاهی بر وحدت قبلی اصلاح طلبان و اصولگرایان سنتی در سال 84 و همچنین سوابق و نگرش سیاسی موافقین طرح وحدت ملی آقای هاشمی به خوبی می توان بر اهداف سردمداران آن در بازگرداندن بدون هزینه مسببین فتنه سال 88 و همچنین مسلت شدن جریان کارگزاران و سوار شدن مجدد سکولارها بر قطار انقلاب پی برد.

همچنین تلاش بی سابقه این دو گروه در مجلس شورای اسلامی بر فشار بر رئیس جمهور، از طریق دو طرح «اصلاح قانون انتخابات» و «پرسش از رئیس جمهور» که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان توسط شخص هاشمی رفسنجانی طرح و هدایت می گردد را می توان گام های اولیه این وحدت دانست. وحدتی که همانند سال 88، شعار «باید اختلافات را کنار گذاشت و علیه خطر بزرگ احمدی نژاد متحد شد» را اینبار علیه جبهه گفتمانی سوم تیر در پیش گرفته است./598


نوع مطلب :
برچسب ها :





آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات