هیأت محبان بقیه ا..._کوی اتحاد ساری
خادمان ولایت و شهداء
درباره وبلاگ


هیأت محبان بقیه الله کوی اتحاد ساری اعلام می دارد هر یک از دوستان که تمایل به مشارکت در ارائه مطالب در وبلاگ را دارند از طریق قسمت پیام رسان وبلاگ مراتب علاقه مندی خویش را اعلام کرده تا در اسرع وقت با ایشان تماس گرفته شود.
با تشکر

مدیر وبلاگ : هیات محبان بقیه الله کوی اتحاد ساری
مطالب اخیر
نظرسنجی
آیا از سایت ما راضی هستید؟


وقتی آمریكا و متحدان اسرائیلی و اروپایی و عرب آن نه فقط به صراحت اعتراف می كنند، بلكه به وضوح می بینند كه خیزش ها و انقلاب های اخیر در منطقه از ایران اسلامی ریشه گرفته بسیار بدیهی است كه چاره كار و نقطه رهایی از این كابوس وحشتناك را در ایران اسلامی جستجو كنند. اما، چگونه؟

1- «سركار مرادی» را تقریباً همه زندانیان سیاسی رژیم شاه می شناسند و یا، با نام او كه در همه بندها پیچیده بود، آشنا هستند. سركار مرادی، گروهبان پلیس بود و هیكلی بسیار تنومند و غول آسا داشت. در اذیت و آزار بر و بچه های زندانی و بهانه جویی و گزك گیری از آنها اگرچه دست كمی از بقیه همكاران خود نداشت ولی آدم بد ذات و پلیدی نبود. سركار مرادی بعد از قیام مردم تبریز به سمت انقلاب گرایش پیدا كرده بود و ظاهراً به همین علت از پست «وكیل بند»ی بركنار شده و به یك نگهبان ساده تنزل جایگاه پیدا كرده بود.


یكی از روزهای پاییز سال 1356 بود. ملاقاتی ها مقدار قابل توجهی سیب آورده بودند. بند ما به «بند ابدی ها» معروف بود و در مقایسه با سایر بندها كه زندانیانی با محكومیت های كمتر داشت، از برخی آزادی ها نظیر در اختیار داشتن چراغ خوراك پزی نفتی و... برخوردار بود. آن روز تصمیم گرفته شد سیب ها را تبدیل به مربا كنیم- گفتنی است كه معلوم نیست به چه علت، تهیه كمپوت آزاد ولی تبدیل آن به مربا ممنوع بود! و جیره كتك داشت- آب را در دیگ بزرگی جوش آوردیم و شكر را درون آن ریختیم، تابعد از آن كه به اصطلاح قوام آمد و غلیظ شد، سیب ها را به آن اضافه كنیم و به شدت مراقب بودیم مبادا سركار مرادی كه آن روز وكیل بند بود سر برسد و متوجه ماجرا شود. نگارنده و برادر عزیزم آقای دكتر خسرو صادقی آن روز نوبت كارگری بند داشتیم و مشغول كار بودیم. وقتی شكر را درون آب جوش ریختیم متوجه ذرات ریز آشغال شدیم كه روی آب آمده بود. هیچكدام تجربه مرباپزی نداشتیم و نمی دانستیم كه باید با این آشغال ها چه كنیم. در همین حال، سركار مرادی از راه رسید و با نگاهی مشكوك به نگارنده و دكتر صادقی نگریست و پرسید؛ دارید چیكار می كنید؟ گفتیم؛ داریم كمپوت درست می كنیم. با تردید گفت؛ مبادا مربا درست كنید؟ پاسخ منفی بود. برای اطمینان نگاهی به درون دیگ انداخت و با تعجب گفت؛ چرا آشغال ها را جدا نمی كنید؟ پرسیدیم چه جوری؟ مگر می شود با قاشق و ملاقه آشغال ها را بیرون آورد؟ خیلی طول می كشد و زحمت زیادی هم دارد. سركار مرادی پوزخندی زد و بلند بلند گفت؛ اینارو باش! بلد نیستند چند تا آشغال رو از دیگ بیرون بندازند، اونوقت می خواهند اعلیحضرت همایونی رو از تخت پایین بكشند! از قیاسش خنده مان گرفت! پرسید تخم مرغ دارید؟ برایش آوردیم، تخم مرغ را شكست، زرده آن را به دكتر صادقی داد و گفت؛ بده شریعتمداری بالا بكشه كه قوی بشه! و بعد سفیده تخم مرغ را درون دیگ آب جوش انداخت، سفیده بلافاصله منعقد شد و در حال انعقاد همه آشغال ها به آن چسبیدند. سفیده را همراه با آشغال ها بیرون آورده و درون سطل زباله انداخت و گفت؛ حالا یاد گرفتید كه آشغال های شكر را چه جوری جدا می كنند و دور می ریزند؟ گفتیم باید از شكری استفاده كنیم كه آشغال نداشته باشد و سركار مرادی در حالی كه بار دیگر دیگ را معاینه می كرد كه مبادا به جای كمپوت مشغول تهیه مربا باشیم، گفت؛ شكر بی آشغال وجود ندارد، هر جا شكر هست، آشغال هم هست. باید راه جدا كردن آشغال را یاد بگیرید.


2- بعد از خیزش عظیم و میلیونی ملت های مسلمان در مصر، تونس، یمن و اردن علیه حاكمیت های آمریكایی كشورشان، آمریكا و متحدانش كه با ناباوری شاهد رویش انقلاب اسلامی برخاسته از ایران علیه حاكمان دست نشانده خود در خاورمیانه و آفریقا بودند، ابتدا همه توان خود را برای مهار این خیزش ها به كار گرفتند و هنگامی كه مشاهده كردند كاری از دستشان برنمی آید و به قول امام راحل ما(ره) «آمریكا هیچ غلطی نمی تواند بكند» برای انحراف تغییر ماهیت این خیزش ها از «اسلامی» به «ناسیونالیستی» دست به كار شدند- دقیقاً همان فرمولی كه در جریان انقلاب اسلامی به كار گرفته و مطابق اسناد به دست آمده از لانه جاسوسی، در پی تغییر بستر انقلاب از رهبری اسلامی امام خمینی(ره) به جبهه ملی و نهضت آزادی بودند- بعد از ناكامی این ترفند و بروز و نمایش مقتدرانه دهها نشانه كه از اسلامی بودن انقلاب های مصر و تونس و اردن و یمن و... حكایت می كرد و علاوه بر آمریكا و سران دیكتاتور عرب، جیغ بنفش اسرائیل را پرصداتر از همیشه به آسمان بلند كرده بود، همه نگاه ها متوجه كانون اصلی و موتور محركه این خیزش ها، یعنی جمهوری اسلامی ایران شد.


اعتراف مقامات رسمی آمریكا، اسرائیل، كشورهای اروپایی و سران برخی از كشورهای عربی به این واقعیت كه خیزش ها و انقلاب های كنونی منطقه از ایران اسلامی الگو گرفته به اندازه ای فراوان است كه فهرست آنها نیز مثنوی هفتاد من كاغذ است. این اخبار طی چند هفته گذشته در كیهان آمده است و در این وجیزه به چند نمونه اخیر آن اشاره می كنیم؛


«روزنامه انگلیسی تایمز: كابوس اوباما، تبدیل مصر به ایران دوم بود كه در حال تحقق است»، «روزنامه آمریكایی واشنگتن تایمز: مصر از آمریكا جدا شده و به ایران می پیوندد»، «هفته نامه آلمانی اشپیگل: ملت ایران با راه اندازی انقلاب مصر، با حسنی مبارك تسویه حساب كردند»، «منوشه امیر در سایت وزارت خارجه اسرائیل: شعارهای اسلامی مردم مصر خیلی خطرناك است. این نگرانی بسیار جدی است كه واقعیت تلخ(!!) 32 سال پیش ایران در مصر تكرار شود و اسلامگراها حاكمیت این كشور متحد اسرائیل را در دست بگیرند»، «جاناتان اسپایر كارشناس مركز مطالعات جهانی هرتزلیا-اسرائیل- در واشنگتن پست: ایران هسته تحولات حساس خاورمیانه است و پیوسته كشورهای بیشتری به منظومه ایران می پیوندند»، «روزنامه آلمانی دی سایت: اسرائیل از تكرار انقلاب اسلامی در مصر وحشت دارد و هر روز تنهاتر و تنهاتر می شود»، «نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در روزنامه هاآرتص: خمینی[ره] از همه طرف اسرائیل را محاصره كرده است»، «جمع بندی نهایی كنفرانس هرتزلیا در اسرائیل كه از سوی سرتیپ دانی روچید، رئیس كنفرانس اعلام شد: هواداران ایران در منطقه رو به افزایش و گسترش هستند و خاورمیانه را به تسخیر خود درآورده اند» و...


3- وقتی آمریكا و متحدان اسرائیلی و اروپایی و عرب آن نه فقط به صراحت اعتراف می كنند، بلكه به وضوح می بینند كه خیزش ها و انقلاب های اخیر در منطقه از ایران اسلامی ریشه گرفته بسیار بدیهی است كه چاره كار و نقطه رهایی از این كابوس وحشتناك را در ایران اسلامی جستجو كنند. اما، چگونه؟ طی 32 سال گذشته برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران، همه ترفندها و راه كارهایی كه در چنته داشته اند را به میدان آورده و نه فقط نتیجه ای نگرفته اند، بلكه در جریان به كارگیری هر یك از این ترفندها بر قدرت و اقتدار ایران اسلامی افزوده اند، و به قول امام راحلمان(ره):«آمریكا برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران هر كاری كه از دستش برمی آمده انجام داده است و اگر كاری مانده باشد كه انجام نداده باشد به خاطر آن است كه توان آن را نداشته است» غائله آفرینی در مناطق مرزی، بهره گیری از گروههای تروریست، طرح چند كودتا، جنگ تحمیلی 8 ساله، بمباران شهرها و مناطق مسكونی، تحریم های اقتصادی، جنگ نفتكش ها، صدور قطعنامه ها از سوی شورای امنیت سازمان ملل، مقابله با برنامه هسته ای و آخرین نمونه از این دست، فتنه 88 و در همه این میدان ها معلوم شده است كه به قول حضرت امام(ره) آمریكا هیچ غلطی نمی تواند بكند. حالا شما بفرمائید كه چه باید بكند؟! تنها راه آن است كه مهره های سوخته خود را بار دیگر به كار بگیرد و به هر قیمتی كه شده و با هر تعدادی كه ممكن است، یك تجمع به راه بیندازد و با تهیه فیلم و عكس و سپس بزرگنمایی بی نهایت كوچك ها و درشت نمایی بی نهایت ریزها از طریق رسانه های خود به ملت های مسلمان منطقه بگوید؛ «اگر ایران اسلامی الگوی انقلاب شماست، مردم - یعنی همان چند نفر- در ایران از نظام اسلامی خود راضی نیستند»!


خب! این مأموریت را چه كسانی باید برعهده بگیرند؟ هنوز چند روزی بیشتر از حماسه عظیم 22 بهمن 89 نگذشته است، و فریاد دهها میلیونی مردم در حمایت از انقلاب مصر و تونس و اردن و یمن هنوز در فضا طنین انداز است و شعارهای پرصلابت مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل آنها نیز.


حالا فتنه 88 را به یاد آورید، حمایت آشكار و بی پرده مثلث آمریكا، اسرائیل و انگلیس از موسوی، خاتمی و كروبی و ائتلاف تمامی جریانات و گروه های ضدانقلاب، نظیر بهایی ها، منافقین، سلطنت طلب ها، ماركسیست ها، تروریست های ریگی و كومه له و دموكرات و... همه در جریان فتنه 88 سوختند و دود شدند و به هوا رفتند، نرفتند؟! ولی به قول «زئیف شف» استراتژیست معروف اسرائیلی، «ذغال حاصل از چوب سوخته هم قابل سوزاندن است» و اینگونه بود كه بار دیگر به سراغ مهره های سوخته رفتند. همان ها كه نتانیاهو با افتخار درباره آنها می گفت؛ «اصلاح طلبان بزرگترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند» و شیمون پرز در جریان فتنه انكار نمی كرد كه «اصلاح طلبان در ایران به نمایندگی از اسرائیل با جمهوری اسلامی می جنگند» و...


4- چند روز پیش موسوی و كروبی كه در جریان فتنه 88 همراه با خاتمی و سایر عوامل فتنه، آشكارا به ساز آمریكا و انگلیس رقصیده بودند و فرمول دیكته شده مثلث آمریكا، انگلیس و اسرائیل را بی كم و كاست به اجرا گذاشته بودند، علناً به نفع اسرائیل و آمریكا شعار داده بودند و در مناظره های تلویزیونی زمان انتخابات به صراحت گفته بودند ماجرای فلسطین به ما ربطی ندارد و... اعلام كردند كه قصد دارند روز 25 بهمن برای حمایت از مردم مصر راهپیمایی كنند! و برای این راهپیمایی درخواست مجوز كردند! آنها به خوبی می دانستند كه در هیچ كشوری به ستون پنجم افشا شده دشمن اجازه حضور در عرصه را نمی دهند. و از سوی دیگر، حمایت از مردم مصر و تونس كه علیه اسرائیل و آمریكا، یعنی كارفرمایان موسوی و كروبی و خاتمی خروش برداشته اند، به گروه خون این مهره های سوخته نمی خورد. ولی ماجرا چیز دیگری بود. آنها این بار هم از سوی همان كارفرمایان قبلی مأموریت داشتند... به دو نمونه زیر كه فقط اندكی از بسیارهاست توجه كنید. منوشه امیر، اسرائیلی ایرانی تبار - منوچهر ساچمه چی تهرانی- و مدیر چند ده ساله رادیو اسرائیل طی مقاله ای در سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی تأكید می كند كه «اگرچه موسوی و كروبی برای حمایت از مردم مصر درخواست مجوز راهپیمایی كرده اند ولی قرار است در صورت صدور مجوز، شعارها علیه رژیم اسلامی ایران باشد و حمایت این رژیم از آشوب های مصر- یعنی همان خروش یكپارچه مسلمانان مصر علیه آمریكا و انگلیس- را محكوم كنند.» منوشه امیر در همین یادداشت پیش بینی می كند كه جمهوری اسلامی ایران به موسوی و كروبی مجوز نمی دهد و می افزاید؛ «اگر این مجوز صادر شود، مردم مصر و تونس خواهند دید كه رژیم اسلامی ایران هیچگونه دستاوردی برای مردم نداشته است كه بتواند الگوی سایر ملت ها باشد.»! از سوی دیگر؛ «جو بایدن» معاون رئیس جمهور آمریكا در پاسخ به پرسش نمایندگان «سنا» چند نمونه از اقدامات آمریكا برای مقابله با انقلاب مصر را برمی شمارد و از جمله با اشاره به درخواست مجوز راهپیمایی از سوی موسوی و خاتمی می گوید «تظاهرات روز 14 فوریه- 25 بهمن- در ایران، هر چند كه در ظاهر قرار است برای پشتیبانی از مردم مصر باشد ولی هدف اصلی آن ابراز ناخرسندی از رژیم ایران است كه اعتراض به حمایت رژیم تهران از شورش های مصر و تونس را نشان می دهد».


5- در پی اعلام راهپیمایی- بخوانید كاریكاتوری- روز 25 بهمن، تمامی رسانه های آمریكایی، اروپایی، صهیونیستی به گونه ای حیرت انگیز به صف شدند و سایت های اینترنتی وابسته به آنها نیز برای حمایت و پوشش این به اصطلاح راهپیمایی!! اعلام آمادگی كردند. بی بی سی برنامه دیروز خود را 2 ساعت زودتر آغاز كرد، سایت وزارت خارجه اسرائیل برای حمایت از آن، صفحه ویژه باز كرد، تلویزیون العربیه- عربستان- برنامه های عادی خود را متوقف كرد و...


و سرانجام دیروز «كوه» موش زائید و اگرچه تعداد اندكی از اراذل و اوباش اجاره ای كوشیدند در چند نقطه تهران ابراز وجودی چند دقیقه ای كنند ولی با حقارتی مثال زدنی روبرو شده و جمع شدند... شبكه تلویزیونی CNN با ناامیدی اعلام كرد؛ «عدم حضور معترضان در خیابان ها در 14 فوریه- 25 بهمن- نشان داد كه جنبش سبز واقعا مرده است». شبكه تلویزیونی بی بی سی با ذوق زدگی اعلام كرد، یك گزارش زنده از تهران دارد و گزارشگر این شبكه موبایل خود را برای پخش صدای- به قول بی بی سی معترضان- به میان جمعیت برد و این شعار از شبكه بی بی سی كه غافلگیر شده بود، پخش شد؛ «بی بی سی حیا كن مملكت رو رها كن ، مرگ بر انگلیس، مرگ بر اسرائیل» سایت یوتیوب YOU TUBE و سایت های «فیس بوك»، «بالاترین» و توئیتر، تصاویری از آشوب های خردادماه 88 را به عنوان تظاهرات روز 25 بهمن ماه جا زدند كه خیلی زود با اعتراض كاربران روبرو شد كه «كدام احمقی در هوای سرد و زیر صفر درجه زمستان تهران، با تی شرت به خیابان می آید و كدام دیوانه ای در این هوای سرد با روزنامه تا شده خودش را باد می زند»؟!


6- و بالاخره، اگرچه گفتنی در این باره فراوان است ولی به همین اندازه بسنده می كنیم كه آیا تجمع نهایتا 400-300 نفر از جمعیت 75 میلیونی ایران و یا از جمعیت 12 میلیونی تهران برای مخالفت و ضدیت با انقلاب و نظام، نشانه پایگاه مردمی عظیم و گسترده جمهوری اسلامی ایران نیست؟ یك كیلو شكر هم خیلی بیشتر از این آشغال دارد. ندارد؟!


نمی دانم «سركار مرادی» كجاست؟ زنده است؟ فوت كرده؟ و... هركجا هست یادش به خیر كه می گفت؛ شكر بی آشغال وجود ندارد... و آشغال ها را چه آسان می توان جمع كرد و دور ریخت.
حسین شریعتمدارینوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic